Hazai partnerek a külpiacra lépéshez

 

HEPA

Kormányzati háttérintézményként a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség célja, hogy magas színvonalú szolgáltatásokkal segítse a magyar cégek további exportsikereit, valamint hozzájáruljon Magyarország pozitív nemzetközi megítéléséhez. Szolgáltatásaik:

  • Külpiaci információk
  • Finanszírozási tanácsadás
  • Exportstratégiai konzultáció
  • Vállalati kapcsolatok
  • Exportfókuszú képzések
  • Kiállításszervezés
  • Nemzetközi partnerkeresés és -közvetítés
  • Üzleti fórumok szervezése

Exportpromóciós tevékenységüket más állami, gazdasági háttérintézményekkel együttműködésben látják el.

 

MKIK

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara fontos stratégiai célja a magyar gazdaság exportteljesítményének növelése, a hazai vállalkozások külpiaci pozíciószerzésének elősegítése. A kamara számtalan szolgáltatást nyújt a vállalkozások külpiacra jutásának támogatására: üzleti fórumokat, üzletember-találkozókat, kiutazó üzleti delegációkat szervez, segít az üzleti partnerközvetítésben, folyamatos tájékoztatást nyújt és konzultációs lehetőséget biztosít tagjainak.

Az MKIK rendelkezik Közel-Kelet és Észak-Afrika Tagozattal. A tagozat kitűnő kapcsolatokat ápol a Magyarországon jelenlévő közel-keleti és észak-afrikai országok nagykövetségeivel.

 

EXIM

Az EXIM célja, hogy – felmérve és becsatornázva az exportőrök igényeit – koherens hitelezési, garanciavállalási és biztosítási termékeivel lefedje az exporttevékenység teljes vertikumát az előállítástól a termelésen át az értékesítési folyamat támogatásáig. Új termékei révén pedig az intézményrendszer az exporttevékenységet megelőző beszállítói folyamatok, láncolatok finanszírozását és biztosítását is ki tudja szolgálni. Az Eximbank és a MEHIB feladata továbbá, hogy az exportcélú befektetések és beruházások bővülését is elősegítse. Így a vállalkozások partnerként érdekeltté tehetők abban, hogy fokozzák a már meglévő termelési kapacitásokat, bővíthessék a termékpalettájukat, valamint további exportpiacokat célozzanak meg.

 

IVSZ - Szövetség a digitális gazdaságért

Az IVSZ egyik kiemelt feladata a szoftver- és szolgáltatás export területének támogatása. Az IVSZ Export iránytű és a 2012 óta elvégzett export kutatás a dinamikus növekedést segíti.
Az IKT export iránytű olyan cégek számára készült, amelyek a termékfejlesztés szakaszán túl vannak, a hazai piac már szűkös számukra, tervezik a külpiacra lépést, de bizonytalanok, hogy fogjanak jól hozzá. A kutatási és tanácsadói tartalmak ezen túl hasznosak azoknak a vállalatoknak is, akik már exportálnak, de magasabb szintre lépnének. Az IVSZ export iránytű bemutatja a támogató intézményeket, a lehetséges és felhasználható forrás alapokat, a külpiacra lépés különböző formáit, azok előnyeit és hátrányait, illetve az export lehetséges folyamatait, erőforrás igényét.

 

NAK

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara feladata a hazai agrár- és élelmiszerszektor erősítése, érdekeinek érvényesítése, a magyar élelmiszerek versenyképességének támogatása, továbbá a szaktanácsadás, ezen kívül gyors, pontos és megbízható információk eljuttatása a gazdálkodókhoz.

 

Klaszterek

A Klaszter olyan intézmények hálózata, amelyek ugyanabban az ágazatban (előállítók, szállítók, kutatók, szolgáltatók) dolgoznak, illetve azonos ágazatokat fognak össze (Kereskedelmi és Iparkamarák). Egy klaszter tagjai a költségeik csökkentése, valamint tevékenységük hatékonyságának növelése érdekében tömörülnek. A klaszter üzemeltetésének költségeit a tagok fedezik.